מערכות קצף לכיבוי אש מהיר ויעיל

הטיפול באש מתבצע באמצעות תכנון ויישום של שלל מערכות לגילוי והתראה אודות סכנת אש במבנים, מערכות כיבוי ומערכות לשחרור עשן, אשר בתכנון מוקפד ונכון על פי צרכי המבנה מגינות על רכוש ומבנים וחשוב מכך, מצילות חיים.

טיפול בשריפות שנגרמו כתוצאה מנוזלים דליקים

השתלטות מהירה על אש מתבצעת באמצעות חומרים מעכבי בעירה וחונקי אש, תוך התייחסות לא רק לאופי המבנה והיקף השריפה, אלא גם למקורה. מערכות קצף הן מערכות מתקדמות הניתנות ליישום במספר אופנים, כאשר מהותם הוא בהזרמת קצף אשר נועד לטיפול מהיר בשריפות אשר נגרמו או לובו על ידי נוזלים דליקים. מערכות קצף מיועדות לשימוש במפעלים, בבתי מלאכה ותעשייה, בתחנות דלק ובאתרים בהם קיים סיכון לפריצת דליקה המלובה בדלק או נפט. חומר נוסף הנדלק בצורה דומה ובוער במהירות הן יריעות ביטומניות המשמשות לקירוי ולאיטום במבנים רבים.

 

קיימות מספר אפשרויות להתקנת מערכות קצף:

 • מערכות ספרינקלרים המכילות קצף כחלופה למים.
 • מערכות נחירי קצף המותאמות למתקנים כימיים.
 • משפכים לכיבוי מאצרות- משפכים המזרימים קצף לכיבוי מידי.
 • תותחי קצף- מערכת מאסיבית להזרמת קצפי כיבוי המיועדות לשמש את כוחות הכיבוי וההצלה להשגת שליטה מהירה על האש.
 • מערכות קצף רב נפחי המתאימות לחללי ענק ולמבנים בסיכון אש גבוה.
 • עגלות קצף פועלות בשיטה הונטורית.

  לפרטים נוספים מלאו את הטופס המקוון

  מערכת קצף

  מערכות הקצף בכללן מובילות כיום בפתרונות כיבוי אש מהירים ויעילים, בכלל אופנים, לדליקות הנגרמות ו/או מלובות באמצעות נוזלים דליקים. מערכת הקצף הרב נפחי היא מוצר דגל מתקדם אף יותר בתחום זה, כאשר אלה מגיעות עם חומרים בריכוז גבוה במיוחד ומפוזרים ונשלטים באמצעות מכשור ללחץ גבוה, עוצמה ויכולות פיזור על גבי מרחבים עצומים במהירות גבוהה.

  מדובר במערכת המותאמת למחסנים ולמגוון רחב במיוחד של חומרים דליקים ומסוכנים, לפיזור קצף בהתפשטות מהירה באמצעות מפזרים בגדלים שונים, ואשר אינה זקוקה לאוויר צח למיקסום יכולות הכיבוי של החומר, העושה שימוש באוויר פנימי חם.

  האם קיימת חובה להתקנת מערכות קצף לכיבוי?

  מערכות קצף לכיבוי משמשות למיגון אש של ארגונים, חברות ומבנים תעשייתיים, כאשר לכל מבנה על פי ייעודו וגודלו ואופי השימוש הצפוי בו קיימות הנחיות של רשויות הכיבוי והג”א בנוגע למערכות אמצעי המיגון הנדרשות. במבנים בעלי רמת סיכון גבוהה נדרשת התקנת מערכות קצף לכיבוי, אולם ישנם רבים המחמירים ובוחרים במערכות אלו על פני אחרות גם ללא הנחיה ברורה.

   לפרטים נוספים מלאו את הטופס המקוון

   שימוש נוסף בקצף לטיפול בשריפות הוא באמצעי כיבוי ידניים המשמשים כוחות כיבוי והצלה ו/או מטפים לכיבוי ראשוני במבנים, להשגת שליטה ראשונית על האש.

   חברת פארגון מקבוצת ברנע מובילה את השוק בתחום פתרונות הגילוי, המיגון והכיבוי בתחום, תוך הבאת הטכנולוגיות המתקדמות בעולם ויישומם למערכות מתקדמות, יעילות ובטוחות לכלל סוגי המבנים בישראל, תוך ליווי, הכוונה ייעוץ והתקנה.

    

   גולשים שקראו מאמר זה התעניינו לגבי: