אוורור חדרי ישיבות ומשרדים

אחד מן הפרמטרים החשובים בתכנון של חללים הוא תכנון ויישום של מערכת אוורור אופטימלית, המיועדת לשחרר אוויר, גזים ורעלנים, ולהזרמת אוויר נקי אל החלל בכל עת. אחד האתגרים בתכנון של מערכות אוורור, הוא תכנון ויישום של מערכות אוורור ושחרור עשן בחדרי ישיבות במבנים ארגוניים.

חדרי ישיבות מיועדים לרכז כמות של עובדים בחלל אחד, לישיבות, הדרכות והתכנסויות שונות. בחללים אלו נהוג גם להזמין ארוחות וכיבוד, לשתות קפה ומשקאות שונים, ולשבת בסמיכות גבוהה זה לזה. כל אלה עשויים לייצר חלל עם ריחות בלתי נעימים ואף תחושת מחנק, מה שמחייב פתרון אוורור מתאים.

סירקולציה של אוורור מחייבת הן כניסה והן יציאה של אוויר בכמות קבועה של מה שקרוי גם תחלופת אוויר.

נהוג לחשוב שהתקנה של חלון בחדר תספק את תחלופת האוויר הרצויה, אלא שלא תמיד מדובר בפתרון מספק. תחלופה טובה של אוויר בחלל סגור נוצרת לא רק בזכות כניסה של אוויר נקי אלא גם בזכות יציאה של אוויר, מה שמחייב תכנון נכון של פתחי האוורור, ניצול אפשרויות לאוויר טבעי, ועל פי צורך גם יצירת מערכות אוורור מתוכננות בהתאם לצרכי החלל.

במבנים ארגוניים לא אחת חדרי ישיבות ומשרדים אינם נמצאים בסמיכות לקיר חיצוני, כי אם בנויים במרכז החלל הארגוני, למיצוי אופטימלי של שטח, ולעתים גם כחלק מאמירה עיצובית. בחדרים אלו לא ניתן ליצור אוורור טבעי באמצעות חלונות, ויש להביא פתרונות יצירתיים אחרים, החל מאוורור בזכות פתחי אוורור המקובעים בגג המבנה וכלה במערכות אוורור מתועשות המביאות בחשבון את צרכי החלל.

האם ניתן ליצור ולשנות מערכות אוורור ישיבות במבנה קיים?

מערכות אוורור לכל חלל ולכל צורך ניתן לשלב כבר בשלב האדריכלי, עם תכנון המבנה, ויחד עם זאת במידה והתכנון הראשוני היה לקוי או לחילופין שצרכי המבנה השתנו- ניתן בהחלט ליצור שינוי ולשלב מערכות אוורור מתקדמות ויעילות, המותקנות ללא פגיעה בתשתיות המבנה.

מערכות אוורור מנצלות אוורור טבעי אותו ניתן להפיק על פי אופי המבנה, לצד שילוב של מוצרי אוורור מתקדמים בניהם: מאווררים, מפוחים, מכשירי יניקה ועוד.

בבחירה של מערכת אוורור לחדרי ישיבות, לבניינים משרדיים וארגוניים ולמעשה לכל צורך, חשוב להקפיד על מספר פרמטרים מובילים:

דציבלים– יש לבחור במערכת הפועלת בצורה שקטה, בעלת כמות דציבלים נמוכה ככל האפשר, שלא תפריע לשגרת העבודה ולשגרת החיים במבנה.

בטיחות– חשוב לעבוד עם חברות מקצועיות אשר מבצעות התקנה מקצועית על פי כל הפרמטרים לרבות הקפדה על תנאי בטיחות ללא פשרות. לבטיחות ישנה משמעות הן בשלב העבודה, להבטחת עבודה רציפה, חלקה, ללא תאונות עבודה וסיכון חיי אדם, ולהתקנה יציבה ועמידה זמן ללא כל סיכון.

תו תקן– יש לבחור במערכות אוורור הזוכות לתקנים מחמירים של איכות.

חברת פארגון מקבוצת ברנע עומדת לרשות מוסדות, חברות ופרטיים באמצעות פתרונות אוורור מתקדמים לכל מטרה.

לחישוב החלפות אוויר השתמשו במחשבון שלנו >>